سفارش اکسپرت و اندیکاتور

اکسپرت فارکس چیست؟

مشاوران متخصص ( اکسپرت ادوایزر )  یا Expert Advisors (EAs) برنامه هایی هستند که بر روی پلتفرم های مالی اجرا می شوند و برای نظارت بازارهای مالی با استفاده از الگوریتم های تخصصی استفاده می شوند. اما اکسپرت چیست و چه کاری انجام می دهد؟ آن ها با توجه به پارامترهایی که شما تعیین کرده اید فرصت ها را پیدا می کنند، سپس یا به شما اطلاع می دهند یا یک پوزیشن را به طور خودکار باز می کنند. حتی هنگامی که موقعیت یا معامله‌ی شما باز است، یک اکسپرت می‌تواند شرایطی از جمله توقف‌های موقت، توقف‌های انتهایی و محدودیت‌ها را هم اعمال کند .

 

مثالی از اکسپرت فارکس

برای مثال می توانید از یک اکسپرت برای نظارت بر چند بازار کلیدی استفاده کنید. وقتی فرصت بالقوه ای برای سود پیدا می کند به شما هشدار می دهد. به همین ترتیب، می‌توانید آن را به طور کامل در هر بازار قرار دهید و هر روز چندین معامله را با کمک انسانی کمی باز کنید و با موفقیت به پایان برسانید.

برای اکثر معامله گران، اکسپرت در درجه اول برای معاملات فارکس استفاده می شود. اما می توانید از آن ها برای هر بازار مالی که مد نظر دارید، استفاده کنید. برای مثال، اگر مشتری IG هستید، می‌توانید از اکسپرت برای فارکس، شاخص‌ها، ارزهای دیجیتال و کالاها در متاتریدر استفاده کنید.

اکسپرت ها چگونه کار می‌کنند؟

اکسپرت ها به شما امکان می دهند پارامترهایی را تنظیم کنید که توسط آنها فرصت ها پیدا و معاملات باز و بسته شوند. اکسپرت های فارکس اساساً با استفاده از مجموعه ای از قوانین ” بله / خیر” برای شروع تصمیمات معاملاتی استفاده می کنند. بهترین راه برای ساخت اکسپرت فارکس این است که از فردی متخصص و حرفه‌ای استفاده کنید.

با ترکیب بسیاری از قوانین بله/خیر در یک مدل پیچیده ریاضی، اکسپرت ها می‌توانند استراتژی‌های معاملاتی پیچیده‌ای را با استفاده از قدرت محاسباتی برای تصمیم‌گیری و عمل بر روی آن‌ها تقریباً بلافاصله اجرا کنند.

مثالی از عملکرد اکسپرت ها

یک اکسپرت ساده می تواند یک یا دو بازار را زیر نظر داشته باشد و در صورت تحقق شرایط تعیین شده، شما را در مورد معاملات احتمالی مطلع کند.

فرض کنید که می‌خواهید یک اکسپرت با استفاده از معاملات میانگین گیری ساده 20 روزه (SMA) فرصت‌های بازگشت متوسط ​​را در GBP/USD شناسایی کند. در اینجا می توانید سفارش اکسپرت نویسی بدهید تا این سبک اکسپرت به صورت حرفه‌ای برای شما طراحی شود.

می‌توانید اکسپرت خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که GBP/USD را دائماً کنترل کند و اگر از میانگین خود فاصله گرفت یا به آن نزدیک شد، به شما اطلاع می‌دهد. همچنین می‌توانید اکسپرت خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که به ‌جای اینکه فقط به شما اطلاع دهد، به‌عنوان مثال، با استفاده از 2٪ از کل موجودی بر اساس موقعیت، برایتان معامله‌ای باز کند. به همین جهت پیچیدگی اکسپرت نویسی معاملاتتان به خودتان بستگی دارد.

چرا استفاده از اکسپرت ها اهمیت دارد و مزایای سفارش اکسپرت فارکس چیست؟

صرفه جویی در زمان

یک اکسپرت حرفه‌ای با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند صدها بازار را زیر نظر داشته باشد، به این معنی که برای یافتن فرصت‌های جدید مجبور نیستید 24 ساعت در روز تغییرات قیمت را تماشا کنید. با سفارش اکسپرت نویسی ، می‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر زمان را می‌خواهید به بازارها اختصاص دهید. می‌توانید با سفارش اکسپرت فارکس از مزایای بسیار زیادی مانند هشدار معاملات استفاده کنید، اما خودتان موقعیت‌ها را باز و بسته کنید، یا به آن اجازه دهید از طرف شما موقعیت‌ها را باز کند و فقط مراقب آن باشید.

معامله بدون احساس

عواطف می تواند بر روی نتیجه شما تأثیر بگذارد. ممکن است شما را ترغیب کند که یک معامله بازنده را برای مدتی طولانی‌تر از آنچه که در نظر داشتید، نگه دارید، زیرا نمی‌خواهید ضرر را تجربه کنید یا می خواهید خیلی سریع وارد یک معامله بی‌پروا شوید و یک برد بزرگ را کسب کنید. خودکار کردن معاملات شما به حذف احساسات از تصمیم گیری شما کمک می کند زیرا یک الگوریتم فقط بازارها را سیاه و سفید مشاهده می کند.

انعطاف پذیری

با سفارش اکسپرت می‌توانید در هر بازاری که بخواهید با استفاده از متاتریدر معامله کنید و اطلاعات زیادی از جمله تغییرات قیمت، اطلاعیه‌های اقتصادی، شاخص‌های فنی یا حتی موجودی فعلی‌تان را بررسی کنید. توانایی ساخت الگوریتم‌های بسیار پیچیده که بسیاری از بازارها را ردیابی می‌کنند، اکسپرت ها را به ابزاری قدرتمند برای پشتیبانی از معاملات شما تبدیل می‌کند.

بک تست

ساختن یک استراتژی تنها آغاز راه است زیرا اعتماد به آن برای مراقبت از سرمایه شما گام بزرگی است. به همین دلیل است که اکثر معامله گران قبل از اینکه اکسپرت خود را در بازارهای زنده رها کنند، بک تست می گیرند. بک تست گرفتن شامل اجرای استراتژی شما در برابر تعداد زیادی از داده های تاریخی واقعی و دیدن عملکرد آن است و به شما کمک می کند تا مشکلات را قبل از اینکه پولتان را از دست بدهید، برطرف کنید.

دسترسی

در حالی که همه موارد گفته شده بدون شک مزایای بزرگی هستند، در حقیقت چهار نکته فوق برای هر سیستم معاملاتی خودکاری به ویژه اکسپرت ها به خوبی عمل می کنند. در حالی که ساختن یک الگوریتم معاملاتی از ابتدا می تواند پیچیده باشد و برای این عمل نیاز به سفارش اکسپرت نویسی دارید اما پس از آن وارد کردن اکسپرت ها فقط به معنای انتخاب یک برنامه و متناسب کردن آن با نیازهای شماست. به همین راحتی!

دسترسی آسان اکسپرت ها احتمالاً بزرگترین دلیل محبوبیت آن ها به عنوان یک ابزار معاملاتی خودکار است.

در حالی که یک اکسپرت کاملاً کدگذاری شده، کاملاً پشتیبان‌گیری شده و به درستی نظارت شده می‌تواند برای معاملات شما بسیار مفید باشد، برخی از دام‌های بزرگ وجود دارند که باید از آنها اجتناب کنید. برای این کار بهتر است از یک متخصص اکسپرت نویسی کمک بگیرید.

معایب اکسپرت ادوایزرها چیست؟

اکسپرت های بی خبر

اگر به محصولی نگاه می کنید که ادعا می کند بهتر از یک تاجر انسانی است یا محصولی که وعده سود میلیون پوندی را می دهد، احتمالاً آنقدر خوب است که نمی تواند درست باشد. اگر از اکسپرت های آماده استفاده می کنید به دنبال بررسی های بی طرفانه باشید، عملکرد آن ها را در برابر سایر اکسپرت ها و در یک بازار زنده بررسی کنید و به دنبال مشاوره از معامله گران معتبر باشید. برخی اکسپرت های ناشناس برای کلاهبرداری ساخته شده‌اند، بنابراین شما نیاز دارید قبل از استفاده از آن ها به خوبی اطلاعات کسب کنید و آزمایش کنید.

سفارش اکسپرت نویسی

همیشه آنلاین نیست!

بر خلاف پلتفرم تجارت وب، برای اجرای متاتریدر باید آن را نصب کنید. این بدان معنی است که شما فقط می توانید از دستگاهی که متاتریدر را روی آن نصب کرده اید به آن دسترسی داشته باشید و اکسپرت های شما فقط زمانی می توانند اجرا شوند که کامپیوتر روشن باشد، با  متاتریدر فعال و در حال اجرا و متصل به اینترنت. اگر می خواهید اکسپرت شما به صورت شبانه روزی کار کند، به یک سرور خصوصی مجازی (VPS) نیاز دارید.

عدم تعامل انسانی

مهم نیست چقدر اکسپرت شما پیچیده است، با مغز انسان همخوانی ندارد. به این ترتیب، مهم است به یاد داشته باشید که در حالی که حذف بخشی از احساسات از تصمیم گیری شما اغلب مفید است، حذف کامل آن می تواند مشکلات جدیدی را به همراه داشته باشد. همیشه مهم است که نحوه عملکرد یک اکسپرت را پیگیری کنید و ارزیابی کنید که آیا با منطق معاملاتی شما مطابقت دارد یا خیر.

سرور خصوصی مجاز (VPS) چیست؟

VPS یک نسخه آنلاین از متاتریدر شما است که بر روی یک سرور خارجی میزبانی می شود و اکسپرت های شما را قادر می سازد حتی زمانی که رایانه شما خاموش است کار کنند. این مشکل نیاز به رایانه یا دستگاه تلفن همراه شما با میزبانی یک نمونه از متاتریدر خود بر روی یک سرور خارجی که همیشه روشن است را حل می کند تا اکسپرت شما به خوبی کار کند.

چرا سفارش اکسپرت نویسی از منابع ناشناس خطرناک است؟

اکسپرت نویسی یک مهارت خاص است، زیرا اغلب تخصص های یک معامله گر و تخصص های یک برنامه نویس حوزه های مختلف با هم ترکیب می شوند و این اکسپرت ها را می سازند.

اگر اکسپرت شما به طور موثر کار کند و برای فروش در نظر گرفته شده باشد، این خطر وجود دارد که طراح یا اکسپرت نویس ناشناس ایده‌ی شما را استفاده کند. البته این احتمال کم است، زیرا اثربخشی ربات برای فروش باید با یک گزارش آزمایشی حداقل 1 ساله تأیید شود.

اگر مهارت کد نویسی را ندارید و برنامه نویس ناشناس خطایی را مرتکب شود که پس از مدت ها کشف می شود، دیگر دسترسی به آن فرد برای ویرایش اکسپرت فارکس خود ندارید.

چگونه کار با اکسپرت ها را شروع کنیم؟

شما می توانید به راحتی سفارش اکسپرت نویسی خود را ثبت کنید تا متخصصان این حوزه شما را همراهی کنند. بعد از آن برای شروع کار با اکسپرت خود باید قبل از اینکه به صورت واقعی با وجوه شما معامله کند، مورد آزمایش مجدد قرار بگیرد تا اطمینان حاصل کنید که به درستی و همانگونه که انتظار داشتید کار می کند.

اکسپرت ها با استفاده از یک زبان برنامه نویسی ام کیو ال به نام MetaQuotes Language  یا MQL ساخته می شود. درست مانند هر زبان برنامه نویسی، این زبان هم از سختی های خود برخوردار است پس باید منتظر باشید که سفارشی اکسپرت نویسی شما به صورت حرفه‌ای طراحی و تست شود سپس در خدمت شما قرار بگیرد.

چگونه اکسپرت ها را نصب کنیم؟

اگر می خواهید از اکسپرت خود در متاتریدر 4 استفاده کنید باید آن را در پوشه “experts”  که در پوشه متاتریدری که بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ شما نصب شده است، کپی کنید. در رایانه ها، این پوشه معمولاً در درایو ‘c:’ قرار دارد.

پس از انجام این کار، متاتریدر  را راه اندازی کنید و بخش “Expert Advisors” را در سمت چپ باز کنید. اکسپرت شما باید در آنجا واقع شده باشد. برای شروع، آن را روی نمودار بکشید و از شما خواسته می‌شود تنظیمات آن را قبل از پخش زنده مرور کنید.

اکسپرت خود را بک تست کنید.

می‌توانید یک اکسپرت را در متاتریدر  با استفاده از تستر استراتژی آزمایش کنید، که با کلیک کردن روی «مشاهده» در نوار پیمایش بالا، آن را پیدا خواهید کرد. در تستر، اکسپرتی را که می‌خواهید تست کنید، اجرا کنید و همچنین بازار و بازه زمانی مورد نظر برای اجرای آن را انتخاب کنید. بک تست یک اکسپرت برای اطمینان از اینکه در حال حاضر به درستی کار می کند اهمیت دارد.

چگونه اکسپرت شخصی خودمان را داشته باشیم؟

اگر خودتان علاقه داشته باشید که اکسپرت شخصیتان را استفاده کنید دو راه پیش روی شما قرار دارد یکی طراحی و اکسپرت نویسی توسط خود شماست که سرمایه زیاد و دانش وسیعی در این حوزه نیاز دارید. دومین گزینه طراحی و اکسپرت نویسی توسط متخصصان این حوزه است که در کنار سرمایه و دانش وسیعی که دارند، تجربه بسیار زیادی هم توانسته‌اند کسب کنند تا به بهترین شکل ممکن اکسپرت شما را طراحی و توسعه دهند.

تیم iran mql در کنار شماست تا با طراحی اکسپرت و اندیکاتور اختصاصی شما، تجربه‌ای به یاد ماندنی را در این حوزه برای شما رقم بزند و از دانش وسیع خود در ضمن فعالیت های شما استفاده کند. همچنین تیم حرفه‌ای iran mql توانایی طراحی اکسپرت برای بازارهای مالی از جمله متاتریدر4، متاتریدر 5، سی تریدر، تریدینگ ویو و پلتفرم های تحت وب را دارد. همچنین می توانید برای بازارهای مالی ایران هم از جمله مفیدتریدر، پلتفرم رسا و پلتفرم های تحت وب کارگزاری ها، سفارش اکسپرت نویسی خود را ثبت کنید.

برای اطلاعات بیشتر هم می توانید با پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

برای ثبت سفارش به پشتیبانی پیام دهید

پشتیبانی در تلگرام هست ، لطفا وی پی ان خود را روشن کنید

نکات الزامی پس از درخواست اکسپرت و اندیکاتور

برنامه نویس پس از  درخواست اکسپرت و اندیکاتور مورد نظر شما را طراحی میکنند ،بنابرین به هر میزان این متن شما کامل تر باشد و به جزئیات اشاره کرده باشد  نتیجه بهتری حاصل خواهد شد

به عنوان مثال جزئیات در مورد اکسپرت معامله گری خودکار

  • باز شدن پوزیشن ها
  • بسته شودن پوزیشن ها
  • مدیریت پوزیشن های بسته شده(در صورت وجود)
  • مدیریت پوزیشن های باز(در صورت وجود)
  • مدیریت سرمایه

سفارش برنامه نویسی اکسپرت و اندیکاتور

جهت سفارش اکسپرت و اندیکاتور در متاتریدر 5، متاتریدر 4 سی تریدر و وب

توسط فرم زیر با کارشناسان ایران ام کیو ال  در ارتباط باشید.

فرم سفارش اکسپرت و اندیکاتور

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 3 files.