سوالات برنامه نویسی

سوال بپرسید, جواب بگیرید و با انجمن های ما در سرتاسر دنیا در ارتباط باشید.

• تشخیص روند

نوشته شده توسط kurosh در 2023-12-07 در 11:26 ب.ظ

درود خدمت استاد احمدی
    استراتژی هایی که من باهاشون کار میکنم در راستای روند تایم بالا هست که معنا پیدا میکنن
    و بدون تشخیص روند بسیار خطا دارند

من تا الان تا انتهای دوره متوسط را مشاهده کردم و درخواستی که دارم این هست که در خصوص نحوه کدنویسی تشخیص روند به صورت مولتی تایم یک راهنمایی به من بکنید
    اگر اندیکاتوری از قبل هست که تشخیص روند را به خوبی انجام میده لطفا معرفی کنید تا ببرسی کنم
    یا اینکه یک توضیح یا سر نخ بهم بدید که چطور باید روند را تشخیص بدم

سپاسگزارم.

حسین پاسخ داد 2 ماه، 2 هفته پیش 2 اعضا · 4 پاسخ ها
  • 4 پاسخ ها
  • حسین

مدیر کل
    2023-12-09 در 11:18 ق.ظ

سلام ؛با adx یا atr میتونید کار کنید ، ،همچنین میتونید از بدنه کندل هم استفاده کنید
    ولی در کل تشخیص روند بستگی به دیدگاه خودتون داره

• kurosh

عضو
    2023-12-09 در 6:28 ب.ظ

سپاسگزارم
    دو اندیکاتور را بررسی میکنم اما
    من قسمت بدنه کندل را متوجه نشدم منظورتون چی هست. یعنی چطوری میشه ازش استفاده کرد
    عکسی که ارسال میکنم را ببینید لطفا
    من دقیقا نمیدونم از لحاظ کدنویسی دقیقا خط شماره 1 را چطوی باید تعریف کنم؟ یا خط 2؟ که حالا بعد شرایط براش میزاریم اگر خط یک اینجوری بود و خط دو اونجوری بود و خط فلان پس ما روند صعودی داریم یا برعکس

یعنی در طول مثلا خط شماره یک کندل ها چه حالتی باید نسبت به قبلی یا قبلی های خودشون داشته باشن تا ما بگیم خط یک تشکیل شده؟
    یا مثلا ممکنه در دل یک حرکت ریز موج ها و روند کوچکتری هم وجود داشته باشد

https://prnt.sc/PaVv68JofEVz

• kurosh

عضو
    2023-12-09 در 6:33 ب.ظ

یا بهتر گفته باشم بحث تشخیص high , low موج هست
    خب یک کندل که بالاترین هست میشه high اما بین چند کندل قبل خودش بالاترین هست؟
    در طول یک موج ممکنه حرکت شارپ باشه و 3 کندله رفته بالا یک حرکت هم مومنتوم ضعیف بوده و با 30 کندل ساختار تشکیل شده

• حسین

مدیر کل
    2024-02-10 در 2:42 ب.ظ

اینجور کد ها رو باید با یک ساختار اولیه بنویسد و در طول شکل گیری چارت نقاط رو اپدیت کنید تا به چیزی که میخواید برسید ، بعضی از نقاط رو تایید کنید و بعضی از نقاط رو تعغیر بدید

برای پاسخ دادن وارد سایت شوید.