ساخت اندیکاتور در پلتفرم های متفاوت | سفارش ساخت اندیکاتور

ساخت اندیکاتور

پلتفرم های اندیکاتور

پرکاربردترین پلتفرم های معاملاتی که می توان از آن ها برای ساخت اندیکاتور هم استفاده کرد ،  متاتریدر 4 ، متاتریدر 5 ، سی تریدر و تردینگ ویو هستند. اندیکاتور ها بسته به پلتفرم معاملاتی مورد نظر از زبان های برنامه نویسی مختلفی ساخته می شوند.

 

آموزش ساخت اندیکاتور در متاتریدر 4

در متاتریدر 4 شما می توانید اندیکاتورهای مورد نظر خود را با زبان mql4  طراحی کنید. ساخت اندیکاتور در متاتریدر 4 با محدودیت حداکثر 6 بافر روبروست. با این حال شما می تواند در متاتریدر 4 اندیکاتور های با فرمت های خط، هیستوگرام ، زیگزاگ ، سلکشن و فلش بسازید. همچنین در ساخت اندیکاتور در زبان برنامه نویسی mql4 بافر هایی که به خروجی اندیکاتور اختصاص داده می شود از نوع سری زمانی هستند، یعنی آخرین مقدار اندیکاتور یعنی کندل جاری، اولین مقدار بافر است.

آموزش MQL4

 

آموزش ساخت اندیکاتور در متاتریدر5

در متاتریدر 5 شما  می توانید اندیکاتور های مورد نظر خود را با زبان mql5  طراحی کنید. ساخت اندیکاتور در mql5  مانند ام کیو ال 4 با محدودیت بافر روبرو نیستید و محدودیتی برای تولید بافر ندارید. همچنین بافر در این پلتفرم مانند یک آرایه است و آخرین مقدار کندل یعنی کندلی که در حال شروع است، آخرین مقدار بافر نیز هست.
فرمت های که می توانید در ام کیو ال 5 از آنها برای ساخت اندیکاتور استفاده کنید، بیشتر از فرمت های متاتریدر 4 است. فرمت ها در ام کیو ال 5 شامل موارد زیر هستند:

 • خط های هیستوگرام
 • زیگزاگ
 • سلکشن
 • فلش
 • بار
 • کندل
 • هیستوگرام نوع دو
 • چعبه رنگ
 • و همچنین تمامی فرمت های گفته شده از نوع رنگی آنها که یعنی بدون استفاده از بافر دیگر می توانید به فرمت مورد استفاده خود در ساخت اندیکاتور چندین رنگ اختصاص دهید.

آموزش MQL5 

 

آموزش ساخت اندیکاتور در سی تریدر

برای ساخت اندیکاتور در سی تریدر شما باید از زبان برنامه نویسی سی الگو استفاده کنید. همانند ام کیو ال 4 در  این زبان، ساخت اندیکاتور با بافر های سری زمانی است یعنی آخرین مقدار اندیکاتور اولین مقدار بافر است. فرمت های موجود در این زبان برای ساخت اندیکاتور خط هیستوگرام ، جعبه رنگی و نقطه است. برنامه نویسی در این زبان بسیار راحت تر از زبان برنامه نویسی ام کیو ال می باشد.

آموزش سی ترید

 

آموزش ساخت اندیکاتور در تردینگ ویو

برای ساخت اندیکاتور در ترلینگ ویو  از زبان اسکریپت نویس PineScript  استفاده می شود. متاسفانه این زبان از محدودیت های زیادی برخوردار است و نمی توان آن را با زبان های ام کیو ال یا سی الگو مقایسه کرد.

 

اندیکاتور در مفید تریدر برای بازار بورس ایران

مفید تریدر همان متاترید 5 است و شما می توانید با زبان برنامه نویسی ام کیو ال 5 اندیکاتور مورد نظر خود را بسازید. تمامی اندیکاتوری های که در متاتریدر 5 اجرا می شود در مفید تریدر نیز اجرا می شوند.

 

انواع اندیکاتور از نظر نوع محاسبه

برای ساخت اندیکاتور شما باید ابتدا تصمیم بگیرید چه نوع اندیکاتوری مناسب استراتژی شماست. توضیحات کوتاهی برای انواع اندیکاتور در زیر عنوان شده است که برای ساخت اندیکاتور به شما کمک خواهند کرد.

ساخت اندیکاتور در مفید تریدر

 

اندیکاتورهای ترندی

این اندیکاتور ها معمولا شکل روند را نمایش می دهند. اندیکاتور های مانند مورینگ اوریج یا پرابولیک سار در این دسته قرار می گیرند. این اندیکاتور ها معمولا زمانی که روند سعودی هست، به رنگ سبز در می آیند یا زیر کندل همراه با کندل ها حرکت می کنند و همینطور زمانی که بازار نزولی است، اندیکاتور به شکل قرمز درمی آید یا بالای کندل ها همراه با کندل ها حرکت می کند. این نوع اندیکاتورها معمولا در بازار رنج به مشکل برمی خورند و حالت خود را سریع تغییر می دهند.

 

اندیکاتور های اسیلاتور

این نوع اندیکاتور ها محاسباتی از بازار را انجام می دهند. اندیکاتور های سی سی ای یا ار اس ای جزوه این نوع اندیکاتور ها هستند. معمولا این اندیکاتور ها به تنهایی نمی توانند سیگنال ورود یا خروج را به ما بدهند و باید در کنار این اندیکاتور، اندیکاتور دیگری قرار گیرد تا بتواند حرکات بازار را بهتر تشخیص دهد.

 

اندیکاتور های حجم

این نوع اندیکاتور ها شبیه به اسیلاتور  ها هستند و در بعضی وقت ها جزوه این دسته از اندیکاتور ها محاسبه می شوند؛ ولی باید در زمان ساخت اندیکاتور دقت کنید که اندیکاتور حجم، معمولا چیزی را برای  هر کندل حساب می کنند ولی اسیلاتورها میانگین حرکت را با محاسبات خود به نمایش در می آورند.

 

اندیکاتور های کاستوم

بیشتر اندیکاتور های ساخته شده توسط برنامه نویسیان جزوه این دست از اندیکاتور ها هستند. این اندیکاتور ها  می توانند مجموعی از انواع دیگر باشند؛ یعنی همزمان با نمایش روند، ورود و خروج سیگنال را یا یک فلش نمایش دهند.

 

برخی مشکلات اندیکاتور ها

 • بعضی از اندیکاتور ها تاخیری هستند یعنی بعد از اینکه یک روند سعودی تشکیل شود به ما سیگنال خرید می دهند ولی ممکن است این سیگنال با تاخیر صادر شود و این روند تمام شده باشد و یا نزدیک به اتمام روند است.
 • بعضی دیگر از اندیکاتور ها اصلاحی هستند و با تغییر بازار شکل خود را در گذشته بازار تغییر می دهند. باید دقت داشته باشید که این شکل از اندیکاتور ها قابل اعتماد نیستند و باید از استفاده آنها پرهیز کرد.

سفارش پروژه - اکسپرت

برای سفارش اکسپرت های اختصاصی خود اینجا کلیک نمایید .

نحوه سفارش ساخت اندیکاتور

 • برای سفارش ساخت اندیکاتور می توانید در این صفحه سفارش خود را ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود.
 • برای ساخت اندیکاتور شما باید تمامی محاسبات ریاضی را خودتان به برنامه نویس ارائه نمایید یا تمام رفتار اندیکاتورتان را با شکل و دلیل روی چارت بیان کنید تا برنامه نویس بتواند بهترین الگوریتم را برای برنامه شما پیدا کند.
 • همیشه بهتر است برای ساخت اندیکاتور های سفارشی اندیکاتور شما یک کندل عقب تر باشد چراکه کندل در حال تشکیل ممکن است محاسابات اندیکاتور شما را با خطا مواجه کند و بنابراین بهتر است اجازه دهید کندل تمام شود و قیمت آن ثابت بماند و بعد محاسبات انجام شوند.

 

این مقاله ترجمه شده توسط تیم آکادمی ایران ام کیو ال می باشد.

سایر مقالات مرتبط

متا تریدر چیست؟
متاتریدر

متا تریدر چیست؟

متا تریدر چیست؟ اولین سوالی که هر فرد وقتی می خواهد آموزش های متاتریدر مانند آموزش صفر تا صد mql5،

کامل ترین و بهترین آموزش متاتریدر 4
mql4

کامل ترین آموزش متاتریدر 4

بهترین آموزش متاتریدر 4 متاتریدر4 یک پلتفرم معاملاتی محسوب می‌ شود که دارای رابط کاربری ساده است و همین یادگیری

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *