سیگنال­های اسکالپینگ فارکس چیست ؟

سیگنالهای اسکالپینگ

سیگنال­های اسکالپینگ در فارکس

به منظور معامله در فارکس، معامله­ گران، استراتژی­ها و سیستم­ های مختلفی را توسعه می­ دهند. به عنوان یک معامله­ گر حرفه­ ای، قبلاً با برخی از استراتژی­های فارکس مواجه شده­ اید و سعی در استفاده از آن­ها داشته اید. یکی از این استراتژی­های معاملاتی که امروز به آن نگاه خواهیم کرد، سیگنال­های اسکالپینگ در فارکس است.

 

تعریف اسکالپینگ در فارکس

اسکالپینگ فارکس یک استراتژی معاملاتی است که در آن یک معامله­ گر فارکس ده­ ها یا حتی صدها معامله مختلف را طی یک روز انجام می ­دهد و هدف نهایی آن گرفتن چند پیپ در هر معامله است.

بنابراین، شما از استراتژی­های معاملات خودکار فارکس خود رضایت دارید، و کنجکاو هستید که کار خود را شروع کنید و تکنیک­های پیشرفته­ تری را امتحان کنید. یکی از این استراتژی­های معاملاتی، اسکالپینگ فارکس است.

 

استراتژی اسکاپلرهای فارکس

اسکاپلرهای فارکس تمایل دارند کم­تر از یک دقیقه در معاملات باقی بمانند و به محض این­که چند پیپ را به دست آورند، موقعیت خود را ترک می­ کنند. اسکالپینگ به منظور دستیابی به سود ثابت نیاز به اهرم بالا و تعداد زیادی معاملات کوتاه مدت دارد.

 

شاخص معاملاتی در سیگنالهای اسکالپینگ

بیش­تر استراتژی­های معاملاتی توسط سیگنال­های معاملاتی انجام می ­شوند، به این معنی که یک علامت یا هشدار به معامله­ گر هشدار می­ دهد که یک فرصت معاملاتی وجود دارد و سیگنال­های اسکاپلینگ فارکس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این سیگنال­ها از طریق تجزیه و تحلیل فنی یا تجزیه و تحلیل حرکت قیمت یک جفت ارز در مقایسه با داده­ های قبلی تولید می ­شوند و سیگنال­ها شامل خرید یا فروش یک جفت ارز است.

 

سیگنالهای اسکالپینگ

 

روش کار معامله گران فارکس برای ایجاد سیستم معاملاتی

معامله­ گران فارکس از تجزیه و تحلیل فنی برای ایجاد سیگنال­های معاملاتی متناسب با سیستم معاملاتی که با آن کار می­ کنند، سوء استفاده می­ کنند.

آن­ها داده ­ها و نمودارهای بازار را بررسی می­ کنند تا بفهمند که سودمندترین معاملات در کجا انجام شده است و کدام یک از الگوها در price action صورت گرفته است. در مورد اسکالپینگ فارکس، معامله­ گران می ­توانند سیگنال­های اسکالپینگ را که ممکن است از ارائه دهنده سیگنال خود دریافت کنند، تولید یا استفاده می کنند.

تولید یک سیگنال توسط معامله گران

سیگنال­های معاملاتی می­ توانند محور اصلی یک استراتژی معاملاتی یا به سادگی یک مولفه باشند. اگر معامله­ گر بتواند الگویی را تعریف کند، می ­تواند آن را به یک سیگنال معاملاتی فارکس تبدیل کند و سپس هر زمان که این الگو یا سیگنال در price action یک جفت ارز ظاهر شد، یک استراتژی در مورد معاملات ایجاد کند.

متناوباً، یک استراتژی معاملاتی تعریف شده مانند اسکالپینگ، معامله­ گر را مجبور به تولید و آزمایش بسیاری از سیگنال­های معاملاتی می ­کند تا مجموعه ­ای را پیدا کند که سود قابل اعتماد در معاملات کوتاه مدت را ارائه دهد. در این مقاله ما نمای کلی از سیگنال­های اسکالپینگ را ارائه می­ دهیم و قابلیت اطمینان آن­ها را ارزیابی می­کنیم.

 

روش­های توزیع سیگنال­های اسکالپینگ

از آن­جا که سیگنال­های اسکالپینگ فقط در دوره­ های زمانی خاص و به طور خلاصه قابل استفاده هستند، در فرمت های محدودی تولید می شوند.

از جمله آن­ها می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از طریق فیس بوک – گروه ­های مختلف، پست­ها و غیره
 • اس ام اس
 • ایمیل
 • درون پلت فرم­ های مختلف معاملاتی فارکس

نکته در مورد سیگنالهای اسکالپینگ فیس بوک

به عنوان مثال، سیگنال­های اسکالپینگ فارکس در فیس بوک در صفحات معاملاتی تبلیغ سیگنال موجود است. با این حال، مطمئن شوید که مرتباً صفحه­ ها به روز می ­شوند تا مطمئن شوید با اطلاعات منسوخ کار نمی ­کنید.

 

آیا سیگنال­های اسکالپینگ واقعا ارزش آن را دارند ؟

این سوال که آیا سیگنال­های اسکالپینگ ارزش آن را دارند قابل بحث است !

ما اکنون قصد داریم مواردی را که معامله­ گران باید قبل از استفاده از سیگنال­های اسکالپینگ در نظر بگیرند، بررسی کنیم :

اطمینان از صحت و اعتبار سیگنال ها

اولین نکته­ ای که باید در نظر گرفت این است که اگر از سیگنال­های خاصی که توسط یک معامله­ گر اختیاری ایجاد شده است پیروی می ­کنید، چگونه واقعاً می­ توانید به ارائه اطلاعات واقعی اعتماد کنید ؟ تأیید صحت و اعتبار سیگنال هایی که می­ خواهید پیاده سازی کنید واقعاً دشوار است.

کپی کردن سیگنال ها

علاوه بر این، هیچ کوششی برای مبتدیان برای کپی کردن سیگنال­ هایی که حتی نمی­ توانند شرایط را درک کنند، فایده ­ای ندارد. اوضاع، پیچیده ­تر و دشوارتر از آن است که در ابتدا با سیگنال­هایی در اسکالپینگ فارکس نشان داده می­ شود. از آن­جا که اسکالپینگ فارکس به تجربه قابل توجهی در معاملات ارز و توانایی عمل سریع نیاز دارد با حفظ موقعیت­ ها  حتی برای مدت زمان بسیار کوتاهی، استفاده از سیگنال­ های اسکالپینگ غیرممکن­تر می­ شود.

سیگنال ها گاهی کار می کنند گاهی کار نمی کنند !

دلیل این امر این است که اکثر سیگنال­ها ممکن است قبل از این­که بخواهید آن­ها را اعمال کنید، ارتباط خود را از دست بدهند. همین امر در مورد استفاده از سیگنال­های اسکالپینگ ارائه شده توسط نرم­ افزار معاملاتی خودکار یا هر برنامه کامپیوتری دیگر نیز صدق می­ کند. بهترین توصیف از نحوه کار چنین سیگنال­ هایی به شرح زیر است:

گاهی اوقات کار می­ کنند، گاهی اوقات کار نمی­ کنند. به عبارت دیگر، یک استراتژی، متناسب با نوع بازاری است که برای انجام آن در ابتدا تهیه شده است. از آن­جا که بازار دائماً در حال تغییر است، استراتژی در نهایت متوقف می­ شود. اثبات دوام یک استراتژی که احتمالاً مدت­ ها پیش تدوین شده است، کار دشواری است.

 

استفاده از سیگنالهای اسکالپینگ در سیستم­ های معاملاتی کپی

هم­چنین استفاده از سیگنال­ های اسکالپینگ در سیستم­ های معاملاتی کپی، ایده خوبی نیست، به این دلیل که کارگزاران مختلف ممکن است قیمت­ گذاری متفاوتی داشته باشند، که می ­تواند استراتژی یا روش شما را تحت تأثیر قرار دهد. مطمئناً می­ توانید سیگنال­ های اسکالپینگ خاصی را در یک حساب معاملاتی آزمایشی امتحان کنید. در یک حساب زنده، ممکن است موارد استثنایی وجود داشته باشد که می­ توانید برای مدت زمان قابل توجهی درآمد کسب کنید و سپس آ­ن­قدر خوش شانس باشید که سود خود را برداشت کنید، اما این بیش­تر از یک قاعده مستثنی است.

نیازمندی اساسی معامله در فارکس

معامله فارکس نیاز به تفکر منطقی دارد، بنابراین تکیه بیش از حد به سیگنال اسکالپینگ فارکس به عنوان راهی برای سریع ثروتمند کردن شما فایده­ای ندارد. ما سیگنال­ های اسکالپینگ را توصیه نمی ­کنیم، زیرا به هیچ چیز با کیفیت قابل بحث اعتماد نداریم.

 

سیگنالهای اسکالپینگ

 

چگونه سیگنال اسکالپینگ مناسب را انتخاب کنیم ؟

اگر می­خواهید یک ارائه دهنده سیگنال­ های اسکالپینگ را دنبال کنید، باید تمام مراحل لازم را بدانید :

1. سابقه معاملات باز و داده ­های عملکرد گذشته

یکی از مهم­ترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که ارائه دهنده سیگنال موظف است سابقه معاملات باز و داده ­های عملکرد گذشته را داشته باشد. این سابقه معاملات باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوانید شاهد مفید بودن این سیگنال­ها برای معامله ­گران باشید.

2. دوره آزمایشی رایگان استفاده از سیگنالهای اسکالپیگ

نکته قابل توجه دیگری که باید بررسی شود این است که آیا یک دوره آزمایشی رایگان وجود دارد یا یک نسخه آزمایشی در دسترس است. سیگنال­ های فارکس ممکن است گران باشد، بنابراین شما باید شرکتی را پیدا کنید که این سرویس را ارائه می ­دهد، در غیر این صورت، شما یک انتخاب کورکورانه خواهید داشت، و در نتیجه ممکن است پول خود را به خطر بیندازید.

شركت­هايي كه آزمايش يا دمویی ارائه نمي ­دهند، كم­تر به اعتبار و محصولي كه ارائه مي ­دهند، توجه مي ­كنند.

بیش­تر اوقات با ارائه دهندگان سیگنال روبه­ رو می ­شوید که به عملکرد گذشته خود افتخار می ­کنند و ادعا می ­کنند که استفاده از سیگنال­ های فارکس دلهره آور آن­ها بدون شک بازدهی خوبی را برای شما فراهم می­ کند.

3. احتیاط در تعامل با ارائه دهندگان سیگنال

در رابطه با ارائه دهندگان محتاط باشید، زیرا ادعاهایی از این دست هدف معاملاتی محصول را نشان می­ دهد و حتی ممکن است ارائه دهنده آن معامله ­گر نباشد.

شما فقط باید با متخصصانی که سیگنال خودشان را معامله می­ کنند و می­ توانند توجیه های لازم در مورد ویژگی­ های سیگنال­ های خود و هم­چنین داده­ های کاملاً شفاف داشته باشند، همکاری کنید.

4. ارائه دهندگان سیگنالهای اسکالپیگ باید اتاق معاملاتی زنده خود را داشته باشند !

   • علاوه بر این، ارائه دهندگان سیگنال باید اتاق معاملاتی زنده خود را داشته باشند.
   • این نه تنها امکان یادگیری کتابچه راهنمای سیگنال­ها را فراهم می ­کند،
   • بلکه فرصت خوبی برای کشف نکات یا استراتژی­های جالب دیگر معامله ­گران را فراهم می­ کند.
   • هم­چنین توجه به اهمیت توصیفات یا بازخورد سایر کاربران از اهمیت برخوردار است.
   • خواندن یا تماشای آن­ها در واقع می­ تواند یک عامل تعیین کننده از نظر انتخاب سیگنال اسکالپینگ فارکس باشد.
   • اگر هیچ گونه توصیفی وجود ندارد، یا برخی از آن­ها جعلی به نظر می­رسند، از این ارائه دهنده صرف نظر کرده و ادامه دهید.

5. دریافت سیگنال از کارگزار همکار شما

آخرین موردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که بهتر است سیگنال­های اسکالپینگ را از یک ارائه دهنده سیگنال که با کارگزار شما همکاری می­ کند دریافت کنید.

 

نتیجه ­گیری

 

 • معاملات خودکار فارکس بیش­تر مناسب معامله­ گران پیشرفته است.
 • مهارت حیاتی مورد نیاز، صبر و توجه تا حد ممکن است.
 • تا حدی وظیفه مهم شما این است که بدانید دقیقاً چه چیزی را می­خواهید،
 • چه انتظاری دارید و نه این­که با تخیل کاملاً بی اساس، خود را گمراه کنید. این یک مزیت بزرگ برای معامله شما خواهد بود و بدون شک مزایای آن را خواهید دید.

اهمیت شرح استراتژی سیگنالها

 • در مورد مواردی که بحث کردیم، همیشه به خاطر داشته باشید آن­ها می­ توانند مفید واقع شوند.
 • شرح استراتژی­ها وجود دارد تا مشخص شود آیا آن­ها برای شما مناسب هستند یا خیر.
 • با توجه به آن، به احتمال زیاد خواهید فهمید که استراتژی­های مختلف فارکس خودکار در مورد چه چیزهایی هستند و هدف آن­ها رسیدن به چه اهدافی است.

حتماً با یک حساب معاملاتی آزمایشی استفاده از سیگنالهلی اسکالپینگ را شروع کنید !

ما امیدواریم که اطلاعات موجود در این زمینه به شما در کسب سود و موفقیت در آینده و هم­چنین یافتن بهترین استراتژی فارکس خودکار برای شما کمک کند. برای مطالب آموزشی بیش­تر حتماً به بخش مقالات و آموزش ­های ما مراجعه کنید. علاوه بر این، اگر شما علاقه ­مند به آزمایش برخی از استراتژی­ها قبل از معامله در بازارهای زنده هستید، حتماً یک حساب معاملاتی آزمایشی را دانلود کنید که به شما امکان معامله با وجوه مجازی را با استفاده از داده ­های زمان واقعی- فضای معاملاتی رایگان- می­دهد.

 

این مقاله ترجمه شده توسط تیم آکادمی ایران ام کیو ال می باشد. 

صفحه اصلی مقاله

سایر مقالات مرتبط

متا تریدر چیست؟
متاتریدر

متا تریدر چیست؟

متا تریدر چیست؟ اولین سوالی که هر فرد وقتی می خواهد آموزش های متاتریدر مانند آموزش صفر تا صد mql5،

کامل ترین و بهترین آموزش متاتریدر 4
mql4

کامل ترین آموزش متاتریدر 4

بهترین آموزش متاتریدر 4 متاتریدر4 یک پلتفرم معاملاتی محسوب می‌ شود که دارای رابط کاربری ساده است و همین یادگیری

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *