یکپارچه­ سازی _ METATRADER 4

یکپارچه­ سازی _ METATRADER 4

ده سال از انتشار اولین مقالات درباره پلت فرم­ های اندیکاتور ZUP می­گذرد. در این مدت، نسخه­ های جدید زیادی ساخته شده است. در حال حاضر، پلت فرم اندیکاتور دارای بیش از 400 پارامتر است که تنظیمات را بسیار پیچیده می­کند. ما درخواست­ های زیادی از کاربران برای ایجاد یک رابط گرافیکی برای کار با ZUP دریافت کرده ­­ایم. از نسخه 151 شروع می­کنیم، پلت فرم اندیکاتور دارای رابط گرافیکی داخلی است. در نتیجه، اکنون ما یک افزونه گرافیکی برای یکپارچه­ سازی MetaTrader 4 داریم که به شما امکان می­دهد داده ­های بازار را سریع و راحت تجزیه و تحلیل کنید. در این مقاله نحوه کار با رابط گرافیکی پلت فرم اندیکاتور ZUP بیان شده است.

پنل یکپارچه­ سازی رابط گرافیکی

برای کار با پنل یکپارچه­ سازی  رابط گرافیکی، ExtPanel = true را تنظیم کنید. این پارامتر را می­توانید در انتهای لیست پارامترها پیدا کنید. پنل در گوشه بالا سمت چپ window chart ظاهر می­شود:

یکپارچه سازی

اگر پنل با فشار دادن دکمه ESC برداشته شود یا هنگام راه­ اندازی اندیکاتور نمایش داده نشود، می­توان آن را با میانبر SHIFT-Z فعال کرد. هر نماد پنل یک دکمه کاربردی است.

16 نماد از [i]  تا o برای ایجاد علامت موج نمودار استفاده می­شود. دکمه Minute نام یک سطح موج را نشان می­دهد که می­تواند در حال حاضر ایجاد شود. با کلیک بر روی آن، می­توانید رنگ و اندازه نمادها را برای یک سطح موج انتخاب شده تغییر دهید:

یکپارچه سازی

رنگ نمادها روی صفحه با رنگ یک سطح موج انتخاب شده مطابقت دارد. یک سطح موج با استفاده از فلش­ ها انتخاب می­شود. دکمه Insert، منوی انتخاب ابزارهای گرافیکی را برای نمایش در نمودار فعال می­کند. هنگام قرار دادن نشانگر روی فلش قرمز، نام یک سطح موج واقع در زیر در یک راهنما نشان داده می­شود:

یکپارچه سازی

هنگام قرار دادن نشانگر روی فلش آبی، سطح موج زیر در یک tooltip نمایش داده می­شود. با کلیک روی فلش، سطح روی صفحه نمایش داده می­شود. بسیاری از عناصر گرافیکی ZUP که در نمودار نمایش داده می­شوند با نکات pop-up حساس به شرایط ارائه می­شوند. بعداً به برخی از آن­ها خواهیم پرداخت.

دکمه ! پنل تنظیمات را فعال می­کند:

یکپارچه سازی

در ابتدا، فقط خط Wave marking [0]  در صفحه، نمایش داده می­شود. به محض این­که هر نماد wave marking به نمودار اضافه شود، پنل به طور کامل گسترش می­یابد.

خط Wave marking به شما امکان می­دهد شاخص wave marking را تنظیم کنید. Wave marking برای یک ابزار خاص در بازار به عنوان مثال برای EURUSD ایجاد می­شود. برای هر ابزار بازار می­توان چندین wave marking ایجاد کرد: تعداد layout ها منحصراً توسط فضای خالی دیسک که در ترمینال نصب شده، محدود می­شود. یک wave marking که قبلاً در یک پنجره EURUSD ایجاد شده است می­تواند پس از آن در هر نمودار EURUSD نمایش داده شود. فقط شاخص آن را تنظیم کنید.

هنگام ایجاد یک wave marking، یک ZigZag موجی به شکل خطی که نمادهای آن را متصل می­کند رسم می­شود. ZigZag در سطح موج فعلی و همچنین تمام سطوح  موج پایین ­تر ایجاد می­شود. در سطوح موج پایین ­تر و فعلی، ZigZagها به جز رنگ خط، مشابه است. هنگام ترسیم رنگ موج در سطح موج پایین­تر، ZigZag با توجه به نمادهای موج اعمال شده در نمودار اصلاح می­شود.

در خط ZigZag از فلش­ ها برای انتخاب عرض خط ZigZag در سطح موج فعلی استفاده کنید. از دکمه Yes / No برای فعال / غیرفعال نشان دادن ZigZag به عنوان یک خط استفاده می­شود. اگر No انتخاب شود، ZigZag به صورت نقطه در نقاط اکسترم نمایش داده می­شود.

خط Fractal filter  حالت فیلتراسیون فراکتال را تنظیم می­کند. در مورد فیلتراسیون فراکتال کمی بعد بحث خواهد شد.

خط Hide خط فعلی را توسط دکمه ZZ پنهان می­کند یا تمام خطوط ZigZag سطح موج پایین ­تر را با دکمه Low تنظیم می­کند. در این­جا می­توانید سطح موج فعلی را با دکمه Wave یا تمام سطوح موج پایین­ تر را با دکمه Low دوم پنهان کنید.

دو خط آخر برای حذف کامل  wave layoutاز سطح انتخاب شده یا کل  wave layoutبا شاخص انتخاب شده استفاده می­شود. توجه! wave marking  حذف شده نمی­تواند بازیابی شود زیرا فایل بایگانی آن به طور فیزیکی حذف شده است. بنابراین، پس از کلیک کردن بر روی دکمه حذف، باید یک بار دیگر اقدام خود را تأیید کنید.

یکپارچه سازی

اطلاعات موجود در پنل تنظیمات به این بستگی دارد که آیا یک wave marking با شاخص انتخاب شده ایجاد شده است یا خیر.

اگر دکمه­ ای بر روی صفحه گرافیکی فشار داده شود، انتخاب به چندین روش قابل لغو است.

 • دوباره روی دکمه کلیک کنید.
 • با کلیک بر روی ESC.
 • با کلیک بر روی یک دکمه دیگر در پنل.

با کلیک بر روی دکمه­ های منو فعال شده توسط دکمه insert.

اگر ZUP با رابط گرافیکی برای اولین بار در نمودار فعلی فعال باشد، شاخص ExtSet نمونه ZUP در حافظه ذخیره می­شود. پس از آن، رابط گرافیکی فقط در صورت فعال بودن اندیکاتور از شاخص ExtSet فعال می­شود. این کار برای جلوگیری از امکان نمایش همزمان چندین نمونه ZUP با رابط ­های گرافیکی در یک نمودار انجام می­شود. شاخص ExtSet یک نمونه ZUP که با رابط گرافیکی کار می­کند فقط برای ZUP که دارای شاخص مشابه است قابل تغییر است. پس از آن، یک نمونه ZUP با شاخص جدید با رابط گرافیکی شروع به کار می­کند. توصیه نمی­شود که دو نمونه ZUP با شاخص ExtSet یکسان در نمودار فعال کنید، زیرا ممکن است ساختارهای گرافیکی، غیرقابل پیش­بینی باشند. پارامتر ExtSet اطمینان می­دهد که هر نمونه ZUP با ساختارهای گرافیکی خاص خود کار می­کند.

ایجاد یک wave marking

کاراکترهای  [i] تا [Z] پانزده نماد موج هستند. برای ایجاد wave marking یک نماد را انتخاب کنید. یک نماد انتخاب شده با رنگ خاکستری هایلایت    می شود. بعد از این­که روی نمودار اعمال شد، نماد بعدی به طور خودکار هایلایت می­شود. marking را می­توان به چندین روش انجام داد:

 • روی دکمه سمت چپ ماوس روی نماد هایلایت شده کلیک کنید.
 • ESC را فشار دهید
 • روی سایر عناصر پنل کلیک کنید.

کاراکتر ” “Oزمانی انتخاب می­شود که علاقه مند به wave marking نباشیم اما در عوض برای اتصال ابزارهای گرافیکی به نقاط اکسترم ZigZag باید یک خط ZigZag بین نقاط اکسترم انتخاب شده ترسیم کنیم. این نقاط اکسترم به جای نمادهای موج با حروف O مشخص شده­اند.

هنگام انتخاب نماد موج، یک خط عمودی به شما امکان می­دهد تا نماد بالا / پایین نمودار نقطه اکسترم را روی یک صفحه رسم کنید. رنگ و سبک خط عمودی، مکان نشانگر را نسبت به یک نوار نشان می­دهد.

1) مکان نما در سمت راست یک میله صفر یا روی بدنه یک میله قرار دارد. خط متشکل از خطوط خاکستری کوتاه نمایش داده می­شود. این نمایش گرافیکی نشان می­دهد که نماد موج در این­جا در نمودار تنظیم نشده است.

یکپارچه سازی

یکپارچه سازی

2) مکان نما در بالا / زیر یک میله بدون نقطه اکسترم. خطی که از خط­ های طولانی آبی / قرمز تشکیل شده است نمایش داده می­شود.یکپارچه سازییکپارچه سازی3) مکان نما در بالا / زیر میله با یک نقطه اکسترم قرار دارد. خط آبی / قرمز ثابت (خط آبی – مکان نما بالای میله است، خط قرمز – مکان نما زیر میله است) نمایش داده می­شود.

یکپارچه سازی

یکپارچه سازی

اگر روی هر فاصله از High / Low میله کلیک کنیم، نمادی که روی صفحه گرافیکی هایلایت شده است روی نمودار نشان داده می­شود. نماد به طور خودکار همراه با نمادهای wave marking که قبلاً روی میله نشان داده شده ­اند، به صورت سلسله مراتبی تعبیه می­شوند و در فاصله مشخصی از میله قرار دارند. نمادهای سطح موج پایین­ تر در نزدیکی میله قرار دارند. برای این­که یک نماد موج دقیقاً در بالا / زیر یک میله انتخاب شده قرار گیرد، بر روی خط عمودی کلیک کنید.

اگر این نماد گه گاه روی میله مجاور نمایش داده می­شود، می­توان آن را با دو کلیک ماوس هایلایت کرد و به میله انتخاب شده کشید. با فشردن کلید Delete می­توان نماد هایلایت شده را نیز حذف کرد. فقط یک نماد را می­توان به طور همزمان هایلایت کرد.

wave marking فقط در تاریخ quote های موجود ایجاد می­شود.

یک wave marking و یک ZigZag موج را می­توان در بالای ZigZag نمایش داده شده رسم کرد. هنگام انتخاب ZigZag با استفاده از پارامتر ExtIndiсator، می­توان یک wave marking در بالای ZigZag رسم شده ایجاد کرد. اگر ExtIndiсator = 15 باشد، wave marking  روی یک نمودار واضح رسم می­شود.

 

 

یکپارچه­ سازی فیلتراسیون فراکتال

نسخه 151 ZUP دارای چند گزینه فیلتراسیون فراکتال است.

گزینه 1

در این­جا ما فراکتال­ هایی مشابه آن­چه بنوئه مندلبروت توضیح داده است را در نظر می­گیریم.

فرض کنید که ما موج سطح متوسط را داشته باشیم. این موج، به نوبه خود، از سه یا پنج سطح Minor تشکیل شده است. یک ساختار کوچک پنج موج / سه موج سطح Minor  یک فراکتال است. به عبارت دیگر، ساختارهای جداگانه سطح پنج موج و سه موج فراکتال هستند. هر موج از همان سطح موج از چند موج از سطح موج پایین­تر تشکیل شده است. امواج سطح پایین­ تر موجود در یک موج سطح بالاتر تنها یک فراکتال هستند.

فراکتال ­های بزرگ و کوچک می­توانند در یک سطح موج باشند. تمام فراکتال­ ها ابعاد خود را دارند. بعضی از فرکتال­ ها هنگام تغییر از یک timeframe  به timeframe  دیگر تحریف می­شوند. به عنوان مثال، هنگام انتقال به یک timeframe  بالاتر، چندین فراکتال timeframe  پایین­تر در یک میله از timeframe   بالاتر ادغام می­شوند. نقطه اکسترم میله وقتی موج تمام می­شود جایی در وسط میله قرار دارد. این فقط یک نوع تحریف است. نوع دیگر وقتی اتفاق می افتد که دو یا چند موج مجاور در یک میله واحد ادغام شوند.

پس از شناسایی چنین تحریفاتی، فراکتال مناسب مرتب شده و از نمودار حذف می­شود. این نوع فیلتراسیون فراکتال در wave marking اعمال می­شود. به جای حذف کل سطح موج حاوی اعوجاج، فقط فراکتال­ ها (ساختارهای پنج موج یا سه موج) با ساختار موج مخدوش حذف می­شوند.

فیلتراسیون فراکتال این نوع می­تواند دو نوع باشد.

 1. هنگام تشخیص فراکتال تحریف شده، فقط در سطح موجی که متعلق به آن است حذف می­شود.
 2. هنگام تشخیص فراکتال تحریف شده، تمام سطوح موج پایین موجود در ساختار آن نیز حذف می­شوند.

می­توانید در خط فیلتر Fractal  در صفحه تنظیمات به هر یک از این دو نوع فیلتراسیون فراکتال بروید.

حذف تمام سطوح موجود به طور پیش فرض فعال است. با این حال، شما هم­چنین می­توانید حذف یک سطح تک موج را انتخاب کنید. در زیر مثالی با علامت گذاری معمولی آورده شده است. لطفا توجه داشته باشید: این علامت گذاری را صحیح در نظر نگیرید. این تنها مثالی است که فیلتراسیون فراکتال را نشان می­دهد. ما علامت­ گذاری زیر را داریم:

یکپارچه سازی

از H4 به D1 تغییر وضعیت دهید. فیلتر کردن تمام سطوح:

 نمودار یکپارچه سازی

فیلتراسیون هر سطح:

 عملیات یکپارچه سازی

همان­طور که می­بینیم، سطح متوسط تحریف شده حذف می­شود، در حالی که سطوح بالاتر و پایین­تر دست نخورده باقی می­مانند. اولین موج سطح متوسط (تولید شده در 21.01.2016، 20-00، H4) توسط یک میله روز با High تولید شده در H4 ، 21.01.2016 ، 08-00 جذب می­شود.

این یک مثال کاملاً نظری است. از آن­جا که سطوح متوسط در طول فیلتراسیون فراکتال پنهان هستند، در حالی که سطوح پایین ­تر بر روی نمودار باقی   می مانند، این سوال در مورد صحت wave marking  تولید شده مطرح می­شود.

ابتدا فراکتال ­هایی که ابعاد فراکتال کم­تری دارند، برداشته می­شوند.

گزینه 2

در این حالت، فراکتال­ های شرطی نیز برداشته می­ شوند. نمایش ابزارهای مختلف گرافیکی بر روی نمودار در ادامه بحث خواهد شد. ابزارهای گرافیکی نمایش داده شده در نمودار با استفاده از رابط گرافیکی را می­توان در چندین نقطه اکسترم متوالی اعمال کرد. تعداد نقاط اکسترم برای پیوند، بسته به نوع ابزار گرافیکی از دو تا هفت متفاوت است.

فراکتال­ های گزینه فیلتراسیون فراکتال دوم شرطی هستند. در این­جا فراکتال­ ها مجموعه­ ای از نقاط اکسترم هستند که یک ابزار گرافیکی به آن محدود است. برخی از ابزارهای گرافیکی، فراکتال واقعی هستند (به عنوان مثال الگوهای Gartley).

گزینه فیلتراسیون فراکتال دوم دائماً فعال است. ابزارهای یکپارچه­ سازی گرافیکی به طور خودکار از بازه­ های زمانی که به صورت تحریف شده نمایش داده می­شوند، حذف می­شوند. هنگام قرار دادن نشانگر بر روی یک ابزار گرافیکی، محدوده زمان­بندی­ ها، که در آن ابزار یا عناصر اصلی آن می­توانند بدون اعوجاج نمایش داده شوند، در یک راهنما نشان داده می­شود. به عنوان مثال، برخی از عناصر گرافیکی Andrews’ Pitchfork در بازه­ های زمانی بالاتر شروع به تحریف می­کنند. این اتفاق به دلیل تفاوت­ های ظریف در ترسیم عناصر در MetaTrader رخ می­دهد. همین امر در مورد کانال­های Fibo موجود در مجموعه Andrews’ Pitchfork صدق می­کند. خط spiral نمایش داده شده نیز هنگام تغییر به بازه­های زمانی بالاتر، مخدوش به نظر می­رسد.

نمایش ابزارهای یکپارچه­ سازی گرافیکی با استفاده از رابط  گرافیکی

دکمه Insert در پنل رابط گرافیکی مشابه دکمه ترمینال MetaTrader است. این، منو را برای انتخاب ابزارهای گرافیکی نمایش می­دهد:

یکپارچه سازی

بیش­تر آیکون­ ها در این­جا شبیه آیکون­ های مربوط به ابزارهای گرافیکی MetaTrader هستند. با این حال، برخی دیگر نیز وجود دارد.

در زیر لیستی از ابزارهای گرافیکی آورده شده است.

 1. Fibonacci Channel
 2. Fibonacci Channel
 3. Equidistant Channel
 4. Andrews’ Pitchfork
 5. Fibonacci Levels
 6. Fibonacci Time Zones
 7. Fibonacci Fans
 8. Fibonacci Arcs
 9. Fibonacci projections
 10. Logarithmic spiral
 11. Versumlevels
 12. Pesavento patterns
 13. Gartley patterns

هم­چنین، این منو دارای سه دکمه است.

 • Peak ZZ – نمایش شماره­ های شاخص نقاط اکسترم برای ZigZags که در ZUP تعبیه شده است
 • Hide – مخفی کردن تمام ابزارهای گرافیکی از نوع انتخاب شده که با استفاده از رابط گرافیکی ایجاد شده.
 • Del – یک ابزار گرافیکی انتخاب شده را حذف می­کند (بدون امکان بازیابی!)

با استفاده از ماوس یکی از دوازده ابزار گرافیکی را انتخاب کنید. اگر ابزار قبلاً روی نمودار انتخاب نشده باشد، آیکون مناسب، خاکستری می­شود. در غیر این صورت، علاوه بر این منوی ویرایش ابزار نمایش داده می­شود.

ابزارهای گرافیکی فقط در صورتی می­توانند روی نمودار راه­ اندازی شوند که یکی از ZigZagهای داخلی روی آن وجود داشته باشد یا ZigZag موجی ایجاد شده باشد. اگر wave marking  ایجاد شود، در حالی که ZigZag موج با استفاده از دکمه­های ZZ یا Low در خط Hide پنهان است، می­توان یک ابزار گرافیکی را به wave marking محدود کرد. برای اتصال ابزارهای گرافیکی به ZigZag های داخلی، نقاط اکسترم ZigZag باید نمایه شوند. سمت راست­ ترین نقطه anchor برای اتصال به نمادهای ZigZag’s wave marking  یا شاخص­ های نقطه اکسترم ZigZag داخلی استفاده می­شود. اتصال ابزارهای گرافیکی به تعداد نقاط اکسترم ZigZag برابر با یک ابزار گرافیکی انتخاب شده یا بیش­تر نیاز دارد.

الگوهای Gartley  هنگام شناسایی ترکیبات نقاط اکسترم ZigZag مربوط به پیکربندی الگوی مناسب ایجاد می­شوند. اگر متناسب با فیلترهای اضافی باشد، این الگو روی نمودار نمایش داده می­شود. فیلترهای اضافی در پارامترها تنظیم شده­اند.

پس از انتخاب یک ابزار گرافیکی، نشانگر را روی نماد wave marking یا شاخص نقطه اکسترم ZigZag قرار دهید. tooltip  ظاهر می­شود. پس از آن، ما ابزار گرافیکی را با کلیک کردن بر روی نماد wave marking  انتخاب شده یا شاخص نقطه اکسترم ZigZag، bind می­کنیم.

اولین ابزار گرافیکی انتخاب شده همراه با منوی اضافی برای ویرایش پارامترهای  یکپارچه­ سازی آن در نمودار ظاهر می­شود. بسته به ابزار، پیکربندی منو متفاوت است. بیایید نگاهی به عناصر خاص آن بیندازیم.

پیچیده ­ترین منوی اضافی برای spiral­های لگاریتمی نمایش داده می­شود:

یکپارچه سازی

spiralهای تولید شده با استفاده از رابط گرافیکی و هم­چنین موارد ایجاد شده با انتخاب پارامترهای یکپارچه­ سازی در فایل بایگانی مناسب ذخیره    می شوند. همه spiralها فقط از منوی اضافی قابل ویرایش هستند. تمام ابزارهای گرافیکی دیگر به روشی دیگر ذخیره می­شوند. ابزارهای گرافیکی ایجاد شده با استفاده از رابط گرافیکی در بایگانی­ ها ذخیره می­شوند و در منوی اضافی ویرایش می­شوند. ابزارهای ایجاد شده با استفاده از پارامترهای یکپارچه­ سازی در بایگانی ذخیره نمی­شوند و با تغییر پارامترهای پیکربندی آن­ها ویرایش می­شود. هر پنجره نمودار بایگانی خود را با ابزارهای گرافیکی رسم شده در پنجره دارد.

برای اتصال spiral به منظور اتصال شعاع اولیه، دو نقطه اکسترم لازم است. نقاط نباید روی یک bar قرار بگیرند (الگوریتم اجازه ایجاد spiral با داشتن هر دو نقطه anchor در یک bar را نمی­دهد). روی نقطه اکسترم، راست کلیک کنید. از نظر تئوری، چهار spiral می­تواند به دو نقطه متصل شود: با یک مرکز در نقطه اول یا دوم اکسترم و چرخش در جهت عقربه­ های ساعت یا خلاف جهت عقربه­ های ساعت.

بنابراین ، دو spiral به طور همزمان ایجاد می­شود. مرکز spiral به نماد سمت راست متصل است. اما فقط spiral چرخان خلاف جهت ساعت در نمودار نمایش داده می­شود. رابرت فیشر در آثار خود خاطر نشان می­کند که چنین spiral ای از پارامترهای پیش بینی بهتری برخوردار است. spiral چرخشی در جهت عقربه­ های ساعت پنهان است.

فلش ­های یکپارچه سازی به شما امکان می­دهد یک گروه از دو spiral را برای ویرایش انتخاب کنید. جدول اطلاعات در سمت راست فلش­ ها، شاخص spiral ویرایش شده و بازه زمانی تولید spiral را نشان می­دهد (بعد از colon). هنگام قرار دادن نشانگر بر روی جدول اطلاعات، tooltip  زمان ایجاد bar را با اولین نقطه anchor (از چپ به راست)، شاخص bar و دامنه بازه ­های زمانی را می­توان برای نمایش spiral به نقاط اکسترم انتخاب شده به کار برد.

یکپارچه سازی

آیکون­ های یکپارچه سازی  به شما امکان می­دهد تا یکی از دو spiralهای نمایش داده شده در نمودار را انتخاب کنید. هر دو spiral را می­توان همزمان نشان داد. با این حال، فقط یکی از آن­ها قابل ویرایش است. spiral ای که روی نمودار نمایش داده نمی­شود برای ویرایش در دسترس نیست. spiral ای که ویرایش شده با استفاده از آیکون ­های  انتخاب می­شود. تمام دکمه­ های منوی ویرایش spiral باقی مانده تنها پس از انتخاب spiral فعال می­شوند. بیایید آن­ها را از راست به چپ توصیف کنیم.

دکمه­ های یکپارچه سازی  برای ویرایش یک رنگ از بخش ­های spiral به کار می­رود. اگر spiral به نماد wave ZigZag’s wave marking  متصل شود، تمام بخش ­های آن همان رنگ موج سطح نماد انتخابی را دریافت می­کنند. اگر رنگ سطح موج تغییر کند، رنگ spiral همان­طور که در طول تولید spiral بود، باقی   می ماند. اگر spiral به شاخص نقطه اکسترم ZigZag داخلی متصل شود، spiral به رنگ آبی و قرمز رنگ می­شود. رنگ­ ها از پارامترهای spiralColor1 و spiralColor2 گرفته شده ­اند. اگر spiral به صورت تک رنگ، رنگ­ آمیزی شود، با کلیک روی دکمه سمت چپ می­توان آن را تغییر داد. اگر قرار است spiral به دو رنگ، رنگ شود، می­توان آن را هم با دکمه­ های چپ و هم راست ویرایش کرد.

 • فلش­ های یکپارچه سازی عرض خط spiral را اندازه می­گیرند.
 • دکمه ­های یکپارچه سازی اتصال مرکز spiral را تغییر می­دهند.
 • دکمه ­های یکپارچه سازی فاصله بین turnها را تغییر می­دهد.
 • دکمه­ های یکپارچه سازی  spiral را به صورت افقی فشرده یا گسترش می­دهد.
 • دکمه ­های یکپارچه سازی  spiral را به صورت عمودی فشرده یا گسترش می­دهد.
 • در یکپارچه سازی تعداد turnها، تعداد turnهای spiral ویرایش شده تنظیم می­شود.

تمام پارامترهای spiral ویرایش شده ذخیره می­شوند. پس از آن، spiral روی نمودار با پارامترهای ذخیره شده نمایش داده می­شود. spiralها توسط گروه های دو نفره برداشته می­شوند. بنابراین، ما دو spiral ایجاد می­کنیم و دو spiral دیگر را حذف می­کنیم زیرا مربوط به spiral قبلی نیستند. برای حذف spiral، Del را از فهرست بالا فشار دهید. همه spiralها با فشار دادن Hide در منوی بالا پنهان می­شوند.

هنگام قرار دادن نشانگر روی خط spiral، داده­های زیر در tooltip  نمایش داده می­شوند:

 • نام ابزار گرافیکی
 • شاخص spiral
 • بازه زمانی، که spiral بر روی آن ایجاد می­شود
 • شاخص turn، که مکان­نما روی آن معلق است
 • محدوده­ای از بازه­های زمانی که spiral را می­توان با اتصال به نقاط اکسترم انتخاب شده نمایش داد.

یک tooltip ، داده­ ها را با همان spiral جدول اطلاعات نمایش می­دهد.

یکپارچه سازی

در timeframe های بالاتر، از آن­جا که spiral در قسمت­ های خط مستقیم که به زمان ایجاد barها در timeframe فعلی متصل شده­اند، خط spiral تحریف می­شود.

اگر spiralهای مختلفی روی صفحه وجود داشته باشد، یک spiral برای ویرایش / حذف می­تواند به روش ­های مختلف انتخاب شود.

 1. نشانگر را روی یک خط spiral قرار دهید و شاخص آن را در tooltip به خاطر بسپارید. از فلش ­های منوی ویرایش spiral برای انتخاب یک گروه شامل spiral لازم استفاده کنید.
 2. نشانگر را روی یک خط spiral قرار دهید و به سادگی روی دکمه سمت چپ ماوس کلیک کنید. گروهی که spiral در آن گنجانده شده است به طور خودکار در منوی ویرایش انتخاب می­شود.

سایر ابزارهای گرافیکی را می­توان به همین روش برای ویرایش انتخاب کرد. با این حال، فقط یک ابزار گرافیکی از نوع انتخاب شده در منو برای ویرایش در دسترس است.

بیایید تفاوت عناصر خاص منوی اضافی را برای ویرایش سایر ابزارهای یکپارچه­ سازی گرافیکی در نظر بگیریم.

منوی اضافی کانال Fibo:یکپارچه سازی

 • دکمه یکپارچه سازی مکان یک خط هدف کانال فیبوناچی را مدیریت می­کند. به طور پیش­ فرض، یک خط هدف (CF 100.0) مماس با بازار است. هنگام آزاد کردن دکمه، خط از طریق یک نقطه اکسترم حرکت می­کند.یکپارچه سازییکپارچه سازی
 • سطح Fibo با استفاده از دکمه­ های انتخاب می­شود.
 • دکمه 09.11 حاوی داده­ های مربوط به ابزار گرافیکی ویرایش شده سطح Fibo به شما امکان می­دهد سطح را در نمودار نشان دهید / پنهان کنید. در حالی که سایر موارد را پنهان می­کنید، ممکن است یک سطح Fibo را رها کنید.
 • دکمه مربع آبی، رنگ خطوط کانال را تعیین می­کند.

منوی اضافی کانال مساوی : یکپارچه سازی

 • دکمه ­های یکپارچه سازی  به شما امکان تغییر رنگ خطوط کانال و پر کردن را می­دهد.

علاوه بر این میانه کانال و کانال تعادل در کانال فاصله برابر نشان داده می­شود. کانال تعادل توسط خطوط در 2%.38 و %8.61 سطح عرض کانال محدود  می شود. رسم کانال مساوی برای USDRUB:

یکپارچه سازی نرم افزارها

منوی اضافی Andrews ’Pitchfork:Andrews’ Pitchfork editing menu

 • دکمه Displaying labels برچسب­ های هدف را در خطوط تنظیم شده Andrews ’Pitchfork نشان می­دهد. در صورت لزوم مطابق با محل چنگال­ ها نسبت به بازار، می­توان خطوط اضافی مجموعه Andrews ’Pitchfork را بر روی نمودار نمایش داد.

یکپارچه سازی نرم افزارها

یکپارچه سازی نرم افزارها

 

منوی اضافی مناطق زمانی فیبوناچی:یکپارچه سازی کامپیوتر

مناطق Fibo  به سه نقطه اکسترم محدود هستند.

 • دکمه­ هاییکپارچه سازی کامپیوتر  سه منطقه Fibo  را نمایش می­دهند.

 

 1. دکمه اول یک منطقه Fibo را نشان می­دهد که به اولین و سومین نقاط اکسترم (از چپ به راست) متصل است.
 2. دکمه دوم یک منطقه Fibo را نشان می­دهد که به نقاط اکسترم دوم و سوم محدود شده است.
 3. دکمه سوم یک منطقه Fibo را نشان می­دهد که به اولین و دومین نقطه اکسترم متصل است.

منوی اضافی Fibonacci Arcs:یکپارچه سازی زیرساخت

 

 • دکمه­ های یکپارچه سازی فرایندها نقطه anchor مرکزی Fibonacci Arcs  را تغییر می­دهد.

منوی اضافی الگوهای Pesavento: یکپارچه سازی زیرساخت

 • دکمه­ های یکپارچه سازی فرایندها رنگ­ های خط اتصال دهنده الگو و متن نمایش دهنده الگوی اصلاح الگوی  Pesavento را ویرایش می­کند.

هنگامی که مکان­ نما را روی خط الگوی Pesavento یا مقدار قرار می­دهید، یک مقدار اصلاح الگوی دقیق در یک راهنما نشان داده می­شود:

یکپارچه سازی داده

منوهای اضافی سایر ابزارهای گرافیکی حاوی دکمه­ هایی شبیه به عملکردهای قبلی است.

بیایید برخی از ویژگی­ های برخی از ابزارهای گرافیکی نمایش داده شده را با استفاده از رابط یکپارچه­ سازی گرافیکی در نظر بگیریم.

پیش­بینی­ های فیبوناچی مشابه برنامه ­های افزودنی فیبوناچی در MetaTrader است. من فکر می­کنم، “پیش­بینی­ های فیبوناچی” عملکرد ابزار را بهتر نشان می­دهد. علاوه بر این، در میان سایر سیستم­ های تجزیه و تحلیل  گرافیکی محبوب است.

ابزار Versum Levels به نام مستعار کاربری که این ابزار را در انجمن ارائه داده است، نامگذاری شده است. این یک نسخه از Fibo Fan است. تفاوت در این است که Fibo Fan دو نقطه anchor (اکسترم) را اعمال می­کند، در حالی که سطح Versum به سه نقطه نیاز دارد. خطوط Fan از نقطه anchor 1 از طریق سطح Fibo در رسم عمودی از anchor 2 و داشتن پایه در سطح نقاط 1 و 2 رسم می­شوند. برای سطح Versum، خطوط Fan از نقطه anchor 1 از طریق نقاط عبور پرتوی ZigZag  بین نقاط 2 و 3 با سطح Fibo عمودی دارای پایه در سطح
نقاط anchor 2 و 3 رسم می­شوند.

یکپارچه سازی داده ها

Versum Levels

 

Gartley Patterns tooltip  علاوه بر این نام الگو را نیز نشان می­دهد:

رابط گرافیکی و پارامترها

Fibonacci Levels tooltip علاوه بر این سطح Fibo را با درصد، جهت توسعه و قیمت آن نشان می­دهد:

یکپارچه­ سازی

رابط گرافیکی و پارامترهای یکپارچه­ سازی

رابط گرافیکی امکان نمایش سریع ابزارهای گرافیکی را بدون تنظیم شکل ظاهری آن­ها فراهم می­کند. سیستم عامل نشانگر ZUP دارای بیش از 400 پارامتر است. اکثر پارامترهای یکپارچه­ سازی بر روی شکل و رفتار ابزارهای گرافیکی نمایش داده شده از طریق رابط بر روی نمودار تأثیر می­گذارند.

تمام ابزارهای یکپارچه­ سازی  گرافیکی می­توانند پویا و ایستا باشند. ابزارهای پویا تنها با استفاده از پارامترها ایجاد می­شوند. ابزارهای ثابت را می­توان هم با استفاده از پارامترها و هم رابط گرافیکی ایجاد کرد. به زبان ساده، ابزارهای گرافیکی نمایش داده شده از طریق رابط از پارامترهای یکپارچه­ سازی مشابه  ابزارهای استاتیک فعال شده با استفاده از پارامترهای یکپارچه­ سازی استفاده می­کنند.

لیست کامل پارامترهای ورودی را می­توان در فایل پیوست یافت.

نتیجه­ گیری

طی 10 سال گذشته پس از نوشتن دو مقاله اول، ما چندین بهبود را انجام داده ­ایم که باعث افزایش تعداد پارامترها و تغییر نام برخی از آن­ها می­شود. الگوریتم­ های کاری برخی از پارامترها تغییر کردند. تعداد زیادی توابع برای Andrews’ Pitchfork  اضافه شده است. الگوریتم جستجوی الگوهای Gartley چندین بار از ابتدا دوباره نوشته شده است. قابلیت اتصال از طریق یک فایل خارجی برای جستجوی الگوهای Gartley نیز اضافه شده است. برخی از معامله­ گران بیش از 100 الگوی سفارشی را از طریق فایل به هم متصل می­کنند … این تنها توصیف متوسط و ناقص کار انجام شده است.

در این مقاله، شرح مختصری از رابط گرافیکی پلت فرم شاخص ZUP ارائه شده است.

بیایید مهم­ ترین ویژگی­ های جدید و مهم رابط کاربری را جمع­بندی کنیم.

 1. wave marking اضافه شد
 2. هنگام ایجاد wave marking، یک wave ZigZag به طور همزمان تولید می­شود.
 3. امکان ایجاد و ذخیره تقریباً نامحدود wave marking.
 4. فیلتراسیون فراکتال به طور خودکار بخش ­های wave marking و ابزارهای گرافیکی را در timeframeهای با نقاط اکسترم ناپدید شده که wave marking یا ابزارهای یکپارچه­ سازی گرافیکی به آن محدود شده ­اند، پنهان می­کند.
 5. توانایی ضمیمه کردن 12 نوع ابزار گرافیکی به نقاط اکسترم ZigZag (از جمله موج یک) با استفاده از ماوس.
 6. ابزارهای گرافیکی ایجاد شده با استفاده از رابط گرافیکی در بایگانی ذخیره می­شوند. پس از آن، آن­ها می­توانند به راحتی در نمودار نمایش داده شوند تا اقدامات فرد را تجزیه و تحلیل کنند.

امیدوارم که این توضیحات به شما کمک کند از ویژگی­ های جدید پلت فرم ایندیکاتور ZUP بهره­مند شوید.

می­توانید پلت فرم ایندیکاتور ZUP را از بازار دانلود کنید: https://www.mql5.com/fa/market/product/19758

منابع:

 1. Robert Fischer. Fibonacci Applications and Strategies for Traders.
 2. Rober Fischer, Jens Fischer. The New Fibonacci Trader. Tools and Strategies for Trading Success.
 3. Carolyn Boroden. Fibonacci Trading.

Attached files |

parameters.zip (30.96 KB)

این مقاله ترجمه شده توسط تیم آکادمی ایران ام کیو ال می باشد. 

صفحه اصلی مقاله

سایر مقالات مرتبط

متا تریدر چیست؟
متاتریدر

متا تریدر چیست؟

متا تریدر چیست؟ اولین سوالی که هر فرد وقتی می خواهد آموزش های متاتریدر مانند آموزش صفر تا صد mql5،

کامل ترین و بهترین آموزش متاتریدر 4
mql4

کامل ترین آموزش متاتریدر 4

بهترین آموزش متاتریدر 4 متاتریدر4 یک پلتفرم معاملاتی محسوب می‌ شود که دارای رابط کاربری ساده است و همین یادگیری

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *